Interakcje na rzecz rozwoju zrównoważonego. Warsztaty w ramach projektu EcoUnity

fot. Ewelina Stasiak

„Interakcje między uczelniami a lokalnymi aktorami na rzecz rozwoju zrównoważonego” – to temat warsztatów, które odbyły się w dniu 31.01.2024 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Zrealizowano je w ramach projektu pt. "EcoUnity. Ecology Awareness of Sustainable Green Development: Collaboration of Universities and Local Actors".

Warsztaty zgromadziły przedstawicieli organizacji pozarządowych Kre-Aktywni oraz LEVEL UP, studentki kierunku Gospodarka Przestrzenna, wykładowczynie Instytutu Gospodarki Przestrzennej, oraz pracowników administracyjnych Uniwersytetu Łódzkiego, w tym reprezentujących inicjatywę EKO EkSoc.

Uczestnicy warsztatów dzieli się swoimi doświadczeniami z działalności na rzecz rozwoju zrównoważonego oraz wspólnie wypracowywali formy i metody współpracy w tym obszarze w zakresie edukacji oraz aktywności obywatelskiej. Warsztaty prowadziła dr Agnieszka Rzeńca z Katedry Gospodarki Regionalnei i Środowiska.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na jego podstronie.

Materiał źródłowy: mgr Ewelina Stasiak